Prednášajúci na ShowIT 2016


Markus Breyer

Markus Breyer

Generálny riaditeľ Microsoft Slovakia, s.r.o.

Markus Breyer je ako generálny riaditeľ zodpovedný za celkový chod slovenskej pobočky. Markus Breyer do spoločnosti Microsoft nastúpil už v roku 2001, keď začal pôsobiť v rakúskej pobočke. V nej počas 11 rokov pracoval na rôznych pozíciách, naposledy ako obchodný riaditeľ divízie pre riešenia malých a stredných podnikov.

 
 
Ondřej Ševeček

Ondřej Ševeček

Odborný konzultant, lektor

MCM:Directory Services, MVP, MCT, MCITP, MCTS

Ondřej Ševeček je srdcom programátor, dušou lektor a povolaním konzultant. Takže všestranný profesionál so zameraním na správu a návrh bezpečnosti a identity management na platforme Active Directory. Zaoberá sa všetkým od užívateľských účtov, skriptovania a programovania v C#, MIIS/ILM, cez návrh a implementáciu PKI, RMS, ADFS a prihlasovanie čipovými kartami, až po ISA Server CISCO ASA firewally.

 
 
Michal Altair Valášek

Michal Altair Valášek

Programátor, vývojár, odborný konzultant a lektor, zakladateľ spoločnosti Altairis, autor webu aspnet.cz

MVP Microsoft ASP.NET

Programátor, vývojár, odborný konzultant a lektor, zakladateľ spoločnosti Altairis, autor webu aspnet.cz Michal Valášek je odborný konzultant a lektor. Vo všetkých týchto úlohách sa zaoberá tvorbou, prevádzkou a zabezpečením webových aplikácií na platforme ASP.NET. Už šesťkrát bol ocenený titulom Microsoft Most Valuable Professional v odbore ASP.NET.

 
 
William Ischanoe

William Ischanoe

Odborný konzultant, lektor

MCT, MCITP, MCSE, MCSA, CEI, CEH

Rád sa zaoberá všetkým, čo niekto zabudol zašifrovať, windows komponentmi z pohľadu bezpečnosti, autentizáciou, PKI, IPSecem a WiFi.

 
 
Kamil Roman

Kamil Roman

Odborný konzultant, lektor

MCT, MCSE Windows 2008, MCSA Windows 2012, MCTS

Kamil Roman je nezávislý školiteľ produktov a riešení na platforme Microsoft. V posledných rokoch sa primárne špecializuje na virtualizáciu, deployment systémov a na správu serverových operačných systémov. Ďalej sa venuje správe a nasadeniu Exchange, SCCM, SCVMM, SC DPM a zaujíma sa tiež o bezpečnosť a sieťovanie.

 
 
Boris Ulík

Boris Ulík

Technology Solution Professional

Microsoft MCP, MSTS, MCSA, MCITP, MCT

Boris Ulík pracuje v spoločnosti Microsoft ako technologický špecialista, kde sa primárne venuje správe dátových centier a hybridných cloudov, pričom sa zameriava na Windows Server a jeho infraštruktúrne služby vrátane virtualizácie a ich manažmentu pomocou nástrojov rodiny System Center. Okrem toho sa zoberá aj nasadením a správou klientskych systémov postavených na operačnom systéme Windows.

 
 
Ľuboš Höher

Ľuboš Höher

Odborný konzultant, lektor

MSFT: MCT, MCITP, MCTS, MCSE, MCDBA APPL: ACT, ACTS, ACSP

Ľuboš je nezávislý konzultant a školiteľ produktov a riešení na platformách Microsoft a Apple. Posledných sedem rokov sa primárne venuje dizajnu, implementácii a integrácii produktov rodiny Microsoft SharePoint. Ďalej sa venuje platformám Mac OS X a iOS od Apple a ich integrácii s technológiami Microsoft (Active Directory, Exchange) v podnikovom prostredí.

 
 
 Roman Kümmel

Roman Kümmel

Odborný konzultant, lektor

Roman Kümmel je jedným z najlepších odborníkov v Čechách aj na Slovensku na poli penetračného testovania webových aplikácií, autorom najznámejšieho českého webu v oblasti hacking SOOM.cz a tiež autorom jednej z najlepších publikácií na tému Cross Site Scripting a nadväzujúcich webových útokov. Známy je aj pod prezývkou .cCuMiNn.

 
 
Peter Gubarevich

Peter Gubarevich

IT odborník

MCSE, CCNA, CEH

Peter je skúsený IT odborník a držiteľ viacerých certifikátov ako MCSE, CCNA, CEH. Vedie školenia na rôznych inštitúciách, prednáša na konferenciách a je uznávaný Microsoft MVP pre Enterprise Security. Zameriava sa predovšetkým na bezpečnostné technológie Windows.

 
 
Jozef Mečiar

Jozef Mečiar

Odborný konzultant, lektor

MCT, MCSE, MCSA

Lektor s 20 ročnými skúsenosťami. So školeniami začínal v časoch Windows 3.1 a venuje s a im, s krátkou prestávkou, dodnes. Zameriava sa v súčasnosti najmä na cloudové služby, ako Office 365, Enterprise Mobility Suite, Operation Management Suite, ale aj na Microsoft Server 2008/2012, PowerShell, SharePoint či TCP/IP Networking.

 
 
Lukáš Brázda

Lukáš Brázda

Odborný konzultant a správca sietí

Lukáš Brázda pôsobí už viac ako 10 rokov ako konzultant a správca sietí založených na produktoch spoločnosti Microsoft. Aktuálne je lektorom IT školiaceho strediska Gopas s primárnym zameraním na produkty ako Active Directory, Windows Server alebo Office 365. Okrem školení pracuje ako konzultant a správca systémov v spoločnosti iNexia.cz.

 
 
Michael Grafnetter

Michael Grafnetter

Odborný konzultant, vývojár, lektor

MCT, MSP, MCITP, MCSA, MCTS

Michael Grafnetter momentálne pôsobí ako nezávislý IT konzultant a špecializuje sa najmä na Active Directory, hromadné nasadzovanie Windows, virtualizáciu a PowerShell. Príležitostne školí v IT školiacom stredisku Gopas, prednáša na rôznych akciách pod záštitou Microsoftu a podieľa sa na organizovaní každoročnej konferencie MS Fest. V poslednej dobe sa intenzívne venuje skúmaniu nedokumentovaných vlastností Windows a naprogramoval niekoľko unikátnych nástrojov pre obídenie vstavaných bezpečnostných mechanizmov.

 
 
Jan Marek

Jan Marek

Principal Architect & CDP Team Lead

MVP:Hyper-V | MCT | MCSE | MCSA | MCITP | MCTS | CSM

Jan Marek pôsobí na trhu ako architekt riešení, konzultant a lektor infraštruktúrnych technológií. Bol zapojený do mnohých nadnárodných projektov, kde získal rozsiahle skúsenosti s použitými produktmi. Jeho hlavné technické oblasti vedomostí sú serverové a aplikačné virtualizácie (Hyper-V, VMware, Windows Azure IaaS a App-V), nástroje správy ( System Center, Veeam ) a infraštruktúrne služby (Windows Server). Je držiteľom prestížneho ocenenia Microsoft MVP v oblasti Cloud and Datacenter Management so zacielením na Hyper-V a ocenenie Microsoft Community Contributor.

 
 
Lukáš Okál

Lukáš Okál

Partner Technology Specialist – Office 365 a Microsoft Azure

Pracuje v spoločnosti Microsoft Slovensko ako technologický špecialista na technológie Office 365 a Microsoft Azure. Primárne zameranie sú partneri, ktorým pomáha s rozvojom predaja cloudových služieb. Počas jeho pôsobenia v Microsofte pracoval na projektoch zameraných na mobilitu, produktivitu, správu zariadení a mobilné zariadenia postavené na platforme Windows/Windows Phone.

 
 
David Gešvindr

David Gešvindr

Odborný konzultant,lektor

Certifikovaný technický špecialista na rôzne Microsoft technológie

David Gešvindr sa v IT zameriava najmä na ukladanie, spracovanie a prezentáciu dát užívateľom v rôznej podobe, čo obnáša najmä vývoj a správu databáz v Microsoft SQL Servera, návrh a implementáciu cloudových služieb v Microsoft Azure, ale tiež aj vývoj webových aplikácií v ASP.Net a mobilných aplikácií pre Windows Phone. David je certifikovaným technickým špecialistom na rôzne Microsoft technológie. Prednáša pre WUG a podieľa sa na organizácii pobočky WUG v Brne.

 
 
Erik Caha

Erik Caha

Odborný konzultant, lektor

MCT, MCITP, MCTS, MCPD

Erik je priestorovo výrazná, hlučná osoba, ktorá sa netají svojím neutíchajúcim záujmom o oblasť Microsoft Dynamics CRM, SQL Servera, programovanie a Linuxu. Neobyčajne rád sa predvádza pred publikom, preto sa venuje aj školeniu v IT školiacom stredisku Gopas. Tuhý boj so spurnou výpočtovou technikou a jej softvérovým vybavením zvádza aj ako konzultant firmy BI Experts, s.r.o, kde uplatňuje svoje znalosti Business Intelligence. Jeho koníčkom je rozširovanie zbierky certifikátov na rôzne technológie nielen z dielne Microsoftu.

 
 
Robert Haken

Robert Haken

Odborný konzultant, vývojár, lektor

MVP AMVP ASP.NET/IIS, MCT

Robert Haken sa zaoberá vývojom webových aplikácií v ASP.NET, C #, SQL, Silverlight. V roku 1997 založil spoločnosť HAVIT, s.r.o., vývojárske štúdio špecializujúce sa na vývoj webových aplikácií. Z vlastných projektov napríklad v roku 1998 spustil business.center.cz, informačný server pre podnikanie. Baví ho navrhovať architektúru aplikácií, riešiť netriviálne vývojárske problémy, spoznávať nové technológie a pôsobí aj ako lektor programovania. Svoje články publikuje na HAVIT Knowledge Base (blog), stretnúť ho môžete ako prednášajúceho na konferenciách a na jeho odpovede sa môžete tešiť aj vo vývojárskych fórach Microsoftu.

 
 
Miloslav Peterka

Miloslav Peterka

Odborný konzultant, lektor

Miloslav Peterka pôsobí ako odborný konzultant pri navrhovaní a implementácii databázových systémov na platforme Microsoft. Jeho hlavnou špecializáciou je oblasť Business Intelligence. Je konateľom spoločnosti BI Experts, s.r.o. a príležitostne pôsobí ako lektor kurzov oblasti Microsoft SQL v IT školiacom stredisku Gopas. Od roku 2004 sa venuje najmä oblasti Data Warehousing a Business Inteligence.

 
 
Tomáš Havetta

Tomáš Havetta

Odborný konzultant, lektor

MCT, MCPD

Programátor a lektor programovania. Vďaka doktorom FN Brno Bohunice druhýkrát narodený v roku 2006 a preto majúci iný pohľad na to, čo je skutočne v živote dôležité. Nezávislý programátor a lektor programovania MCT , MCPD , MCSD .NET

 
 
Martin Čavrnoch

Martin Čavrnoch

HPE Solution architekt, Infrastructure delivery

Martin je všestranný solution architekt, ktorého len tak ľahko nezaskočíte žiadnou požiadavkou . Je zbehlým a nenahraditeľným článkom pri nespočetnom množstve projektov pre verejný i súkromný sektor. Je špecialistom na dizajn a implementáciu riešení založených na HPE Hardware-ovom portfóliu a MS softwérových technológiách.

 
 
Marian Gálik

Marian Gálik

HPE Storage technický konzultant, HPE Master ASE – Storage Solution architekt

Marian Gálik sa zaoberá návrhom riešení na ukladanie a zálohovanie dát podnikových zákazníkov. Marian je technickým produktovým špecialistom spoločnosti Hewlett Packard Enterprise na diskové polia, zálohovacie páskové zariadenia, virtuálne knižnice s deduplikáciou a Storage infraštruktúru ako sú SAN prepínače, routre a adaptery. Technické vedomosti a viac ako 10 ročné skúsenosti v Storage technológiách vie využiť pri technických prednáškach pre partnerov a zákazníkom.

 
 
Jiří Činčura

Jiří Činčura

Odborný konzultant, vývojár, lektor

Je nezávislý. NET vývojár so zameraním na Data Access a Business Layers, ako aj jazykové a databázové štruktúry. Je projektovým manažérom pre Firebird pre ADO.NET. Taktiež vytvára vlastné rozsiahle aplikácie pre bývanie rôznych zákazníkov v Českej republike, ale aj firmy z iných krajín. Zároveň vedie pre svojich klientov školenia a konzultácie o nových technológiách s cieľom poskytnúť najlepšie informácie pre doručenie aplikácií v čo najkratšom čase a s čo najlepšou udržovateľnosťou. Môžete ho kontaktovať prostredníctvom blogu: http://blog.cincura.net

 
 
Marek Chmel

Marek Chmel

Odborný konzultant, lektor

Marek vyštudoval informatiku na VUT v Brne a management v ICT na Nottingham Trent University. Momentálne pracuje v spoločnosti AT&T na pozícii SQL Server Technical Specialist a je súčasťou teamu zodpovedného za prevádzku rozsiahleho prostredia. Ako konzultant a lektor má tiež rozsiahle skúsenosti so servermi SQL, Exchange a Lync. Od roku 2013 je držiteľom prestížneho ocenenia Microsoft Most Valuable Professional (MVP) v kategórii SQL Server. Vo voľných chvíľach sa venuje problematike bezpečnosti a taktiež je veľmi aktívny na diskusných fórach. Za túto činnosť získal v roku 2012 ocenenie Microsoft Community Contributor.

 
 
Stanislav Harvan

Stanislav Harvan

Konzultant a špecialista na databázové technológie a Business Intelligence riešenia. V IT pracuje už 13 rokov. Posledných 5 rokov sa venuje agilnému riadeniu IT projektov.

 
 
Peter Košinár

Peter Košinár

Developer technológie detekcie malwera v spoločnosti ESET spol. s r.o.

Po niekoľkých rokoch pôsobenia v oblasti počítačovej bezpečnosti ako nezávislý výskumník, Peter prišiel do ESETu pred viac ako desaťročím ako odborník na malware a neskôr sa stal jedným z kľúčových developerov technológie detekcie malwera. V súčasnosti sa však už viac sústreďuje na podrobné vyšetrovanie individuálnych prípadov (vrátane cielených útokov, neštandardných spôsobov útokov a dešifrovania), na atribúty trestnej činnosti a následným presadzovaním práva.

 
 
Kamil Juřík

Kamil Juřík

Odborný konzultant, lektor

Microsoft Most Valuable Professional (MVP)

Špecialista na technológie Microsoft SharePoint, architekt a lektor, dlhoročný držiteľ prestížnej certifikácie Microsoft Most Valuable Professional (MVP) v kategórii SharePoint Server. Od roku 2003 pôsobil ako konzultant, analytik a systémový architekt v desiatkach projektov zameraných na implementáciu platformy Microsoft SharePoint a súvisiace technológie. Špecializuje sa na návrh enterprise SharePoint architektúry, inštalácie a konfigurácie fariem, tvorbu prostredia poskytujúcich vysokú mieru dostupnosti a výkon, systémové analýzy, projektové oponentúry a v poslednej dobe tiež na platformu SharePoint online a hybridné scenáre.

 
 
Ľuboslav Lacko

Ľuboslav Lacko

Odborný konzultant, školiteľ, konzultant a nezávislý publicista

Pracuje ako zástupca šéfredaktora PC REVUE. Predtým pracoval 25 rokov ako vývojár a softvérový architekt. Popritom pôsobí ako školiteľ, konzultant a nezávislý publicista. Posledné tri roky sa intenzívne venuje vývoju aplikácií pre platformu Windows. Vo Windows obchode má niekoľko úspešných aplikácií pre tieto platformy a ukážkové aplikácie, ktoré vznikli v súvislosti s knihou „Vývoj aplikácií pre Windows 8 a Windows Phone“.

 
 
Ľuboš Beran

Ľuboš Beran

Freelance IT vývojár

Freelance IT vývojár – milovník nových technológii, blogger a analytik. „Žijem v oblakoch a veci okolo mňa sú pripojené na interent.“

 
 
Milan Marenčík

Milan Marenčík

Infraštruktúrny špecialista

Infraštruktúrny špecialista so zameraním na cloud a Exchange server. Zaoberal sa Exchange serverom od verzie 4.0. Pracoval v spoločnosti Microsoft ako senior consultant. Aktuálne pracuje v spoločnosti Microcomp.

 
 
Boris Mittelmann

Boris Mittelmann

System Engineer

Boris Mittelmann pracuje ako Systémový inžinier v spoločnosti Veeam s pôsobnosťou v Čechách, na Slovensku a v Maďarsku. Už 20 rokov pôsobí v IT, z čoho 10 rokov sa zameriava na virtualizáciu a dostupnosť IT infraštruktúry. Jeho špecializáciou sú systémy pre ukladanie a ochranu dát.

 
 
Gabriel Braniša

Gabriel Braniša

IT odborník

Narodený a žijúci v meste Trnava. Jeho detstvo bolo ovplyvnené hraním a programovaním vlastných hier, prešiel školami s IT zameraním, bol promovaný za softvérového inžiniera a za svoj diplomový projekt získal cenu dekana FIIT STU BA. Pred šiestimi rokmi sa začlenil do skupiny ESET Virus Lab ako malware researcher. V súčasnosti sa plne venuje technikám reverzného inžinierstva a vývoja aplikácii pod OS Android s dôrazom na ich bezpečnosť.

 
 
Peter Vilhan

Peter Vilhan

Systémový administrátor

Je držiteľom certifikátu CCAI-CCNA a členom IEEE.

Peter pracuje ako systémový administrátor v spoločnosti VNET, a.s. Špecializuje sa na open-source technológie a bezpečnosť. Je držiteľom certifikátu CCAI-CCNA a členom IEEE. Počas doktorandského štúdia na Ústave aplikovanej informatiky Fakulty informatiky a informačných technológií STU pôsobil ako inštruktor miestnej CISCO sieťovej akadémie. Medzi jeho hobby patria rapid prototyping platformy, fotografia a v neposlednom rade zlepšovanie podmienok na základnej škole v rodnej obci.

 
 
Peter Kočík

Peter Kočík

Systems engineer CEE

Peter Kočík pôsobí v spoločnosti Fortinet ako Systems Engineer pre CEE región. Jeho FortiHistory sa začala písať v roku 2007, kedy budoval managed security services vo firme Slovanet. Bol jedným z prvých evanielizátorov Fortinet produktov na Slovensku. V oblasti bezpečnosti sa pohybuje už viac ako 10 rokov a jeho široké implementačné a presale znalosti oceňujú mnohí zákazníci aj partneri.

 
 
Martin Ševček

Martin Ševček

CTO v spoločnosti Millennium

Martin patril v roku 1998 k spoluzakladateľom spoločnosti Millennium. Od roku 2011 ako technický riaditeľ zodpovedá za technológie a kvalitu vývojového tímu. V roku 2014 inicioval a technicky dohliadal na kompletnú migráciu firemnej infraštruktúry do cloudu. Počas pôsobenia v spoločnosti nadobudol expertné znalosti v oblasti implementácie inovatívnych technologických riešení a efektívneho riadenia tímu.

 
 
Miloš Halečka

Miloš Halečka

Cloud Practice Manager v spoločnosti Millennium

MCP

Miloš pôsobí v spoločnosti Millennium ako technologický špecialista a konzultant predovšetkým na oblasti Microsoft Azure, Enterprise Architecture a Business Intelligence. Podieľa sa na vývoji a implementácii BI riešení pre telekomunikačný a bankový sektor. Jeho hlavným zameraním je oblasť korporátneho reportingu, portálových a dashboard riešení.

 
 
Markus Wilhelm

Markus Wilhelm

Technical Solution Professional Mobility

Markus je technický špecialista, ktorý sa zaoberá všetkými témami identity & access týkajúcimi sa mobility.

 
 
Organizátor konferencie:GOPAS
Hlavný partner:Microsoft
Silver partner:Hewlett Packard Enterprise
Partneri: www.eset.sk www.vnet.sk www.fortinet.com www.safetica.cz
Mediálni partneri:PCRevuerobímeiteducationMojWindowsTECHBOX